kompleksowe usługi pogrzebowe wrocław
Mogą mieć Państwo pewność, że w Zakładzie Pogrzebowym Figiel „HELFA” zawsze przestrzegamy zasad prawidłowego postępowania ze Zmarłymi. Osoby Zmarłe przewożone są przez selektywnie dobrany i doświadczony personel, za pomocą karawanów posiadających pozytywną opinię Sanepidu i spełniających wszystkie warunki wymagane przez prawo. Przygotowaniem Osób Zmarłych do pochówku zajmuje się nasz wykwalifikowany personel w specjalistycznym pomieszczeniu. Nasz zakład pogrzebowy korzysta wyłącznie z profesjonalnych środków chemicznych do toalety pośmiertnej, dezynfekcji i mycia pomieszczeń, sprzętu pogrzebowego, samochodów oraz higieny pracowników.
Skontaktuj się z nami 24h: tel. kom. +48 605 964 664.

Ostatnią Drogę Twoich Najbliższych uczynimy Godną i pełną Dostojeństwa.
Nasze Usługi

Tabliczka na krzyż

tabliczka i krzyż

Zorganizowanie ceremonii pogrzebowej jest bardzo nieprzyjemnym obowiązkiem, który jednak trzeba wykonać. Na szczęście w obecnych czasach profesjonalne zakłady pogrzebowe oferują kompleksowe usługi, dzięki którym rodzina zmarłego jest chociaż trochę odciążona z tych smutnych chwilach. Jednym z obowiązków rodziny jest przygotowanie tabliczki, która będzie przytwierdzona do krzyża. To zadanie musi wykonać ona we współpracy z domem pogrzebowym.

Informacje na tabliczce

Tabliczka na krzyżu musi zawierać kilka informacji dotyczących osoby pod nim pochowanej. Oczywiście musi zaleźć się na niej imię i nazwisko zmarłego. W wypadku pochowku wybitnych naukowców lub oficerów służb mundurowych czasami przed imieniem rodzina dodaje tytuł naukowy lub stopień. Imię i nazwisko powinny być najbardziej widoczne na całej tabliczce. Osobie szukającej grobu naszego bliskiego łatwiej będzie go znaleźć. Na tabliczce powinna się znaleźć także data śmierci bliskiego. Poza tym umieszcza się na niej datę jego urodzenia lub liczbę lat, których dożył. Jednak data urodzenia ma więcej zwolenników. Szybko nakreśla, bez zbędnego obliczania, w jakich czasach urodził się nasz bliski.

Estetyka tabliczki

Tabliczka przede wszystkim powinna być zrobiona z mocnego materiału, odpornego na działanie różnych warunków atmosferycznych. Nie może zbyt szybko zardzewieć, ani dać się wygiąć przez wichury. Tabliczki mogą mieć różne kształty. Wybór kształtu zależy od rodziny zmarłego. Przeważnie są to zwykłe prostokąty, owale lub kształt przypominający herb. Poza informacjami o zmarłym na tabliczce może znaleźć się jakaś dyskretna grafika. O umieszczeniu grafiki również muszą zadecydować bliscy. Zdarzają się oczywiście zamówienia tabliczek odbiegające od przyjętych standardów. W takim wypadku osoby organizujące pogrzeb muszą ustalić z zakładem pogrzebowym, czy podejmie się on wykonania oryginalnej tabliczki, czy będą musiały zlecić jej zrobienie gdzieś indziej. Tabliczka powinna mieć też otwory lub uchwyty umożliwiające umieszczenie jej na krzyżu.

Skontaktuj się z nami 24h

tel. kom. +48 605 964 664
tel. 71 342 59 79

Strona główna O nas Kontakt

Nasze zakłady pogrzebowe:

WROCŁAW
ul. Traugutta 62
tel. kom. 509 948 134
tel. 71 342 59 79
OŁAWA
ul. Ks. Kutrowskiego 8
tel. 71 30 32 721
tel. kom. 605 964 664