kompleksowe usługi pogrzebowe wrocław
Mogą mieć Państwo pewność, że w Zakładzie Pogrzebowym Figiel „HELFA” zawsze przestrzegamy zasad prawidłowego postępowania ze Zmarłymi. Osoby Zmarłe przewożone są przez selektywnie dobrany i doświadczony personel, za pomocą karawanów posiadających pozytywną opinię Sanepidu i spełniających wszystkie warunki wymagane przez prawo. Przygotowaniem Osób Zmarłych do pochówku zajmuje się nasz wykwalifikowany personel w specjalistycznym pomieszczeniu. Nasz zakład pogrzebowy korzysta wyłącznie z profesjonalnych środków chemicznych do toalety pośmiertnej, dezynfekcji i mycia pomieszczeń, sprzętu pogrzebowego, samochodów oraz higieny pracowników.
Skontaktuj się z nami 24h: tel. kom. +48 605 964 664.

Ostatnią Drogę Twoich Najbliższych uczynimy Godną i pełną Dostojeństwa.
Nasze Usługi

Śmierć bliskiej osoby za granicą

Usługi Pogrzebowe Figiel "HELFA"

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze niewyobrażalnym ciosem dla jej najbliższych. Jest również szokiem, gdy członek rodziny zginał podczas wakacji za granicą czy wyjeździe na szkolenie firmowe. Do czynności związanych z załatwianiem pogrzebu dochodzi jeszcze kwestia sprowadzenia ciała do Polski, a to może być niełatwym zadaniem ze względu na różnice w przepisach prawa w różnych krajach. W takim wypadku należy jak najszybciej skontaktować się doświadczonym zakładem pogrzebowym, który oferuje międzynarodowy transport zmarłych.

Pomoc zakładu pogrzebowego

Doświadczony zakład pogrzebowy doskonale orientuje się w międzynarodowych przepisach dotyczących transportu zwłok. Będzie musiał uzyskać od nas tylko podpis na pełnomocnictwie dotyczącym transportu i zajmie się za nas wszelkimi formalnościami. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Dzięki doświadczeniu sprowadzą oni ciało do kraju, tak szybko jak to jest tylko możliwe. Zakłady dysponują karawanami, którymi da się przewieźć trumnę, oraz zatrudniają kierowców znających języki obce, którzy w razie problemów przy przekraczaniu granicy poradzą sobie z ich rozwiązaniem na miejscu, nie fatygując rodziny. Oczywiście temu samemu zakładowi można zlecić też kolejne czynności związane z pogrzebem.

Kolejne kroki

Dalsze procedury związane z organizacją pogrzebu nie różnią się od sytuacji, w której osoba bliska umiera w granicach kraju. Rodzina musi zadecydować o sposobie pochówku, wybrać trumnę lub urnę, kwiaty i ubranie dla zmarłego. Wszystkie te rzeczy może ustalić z zakładem pogrzebowym, który zorganizuje wszystko za nią, dzięki czemu bliscy będą mogli pogrążyć się w spokojnej żałobie. Zakład pogrzebowy na podstawie danego mu pełnomocnictwa zajmie się nawet formalnościami w urzędach czy zamówieniem nekrologów. Zlecenie transportu zwłok i reszty czynności jednemu zakładowi przyśpieszy znacząco wykonanie usługi. Możemy wtedy mieć również pewność, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z naszymi poleceniami, gdyż zakłady nie będą zrzucały odpowiedzialności na siebie nawzajem.

Skontaktuj się z nami 24h

tel. kom. +48 605 964 664
tel. 71 342 59 79

Strona główna O nas Kontakt

Nasze zakłady pogrzebowe:

WROCŁAW
ul. Traugutta 62
tel. kom. 509 948 134
tel. 71 342 59 79
OŁAWA
ul. Ks. Kutrowskiego 8
tel. 71 30 32 721
tel. kom. 605 964 664