kompleksowe usługi pogrzebowe wrocław
Mogą mieć Państwo pewność, że w Zakładzie Pogrzebowym Figiel „HELFA” zawsze przestrzegamy zasad prawidłowego postępowania ze Zmarłymi. Osoby Zmarłe przewożone są przez selektywnie dobrany i doświadczony personel, za pomocą karawanów posiadających pozytywną opinię Sanepidu i spełniających wszystkie warunki wymagane przez prawo. Przygotowaniem Osób Zmarłych do pochówku zajmuje się nasz wykwalifikowany personel w specjalistycznym pomieszczeniu. Nasz zakład pogrzebowy korzysta wyłącznie z profesjonalnych środków chemicznych do toalety pośmiertnej, dezynfekcji i mycia pomieszczeń, sprzętu pogrzebowego, samochodów oraz higieny pracowników.
Skontaktuj się z nami 24h: tel. kom. +48 605 964 664.

Ostatnią Drogę Twoich Najbliższych uczynimy Godną i pełną Dostojeństwa.
Nasze Usługi

Oprawa muzyczna podczas pogrzebu

oprawa muzyczna na pogrzebie

Muzyka od zawsze towarzyszy ludziom. Już w starożytności instrumenty muzyczne były używane do podkreślania charakteru danej uroczystości i nadania jej odpowiedniej wagi. Muzyka może podkreślać radość na ślubach czy urodzinach, ale może też być godnym i pięknym sposobem na pożegnanie bliskiej osoby. Słynny marsz pogrzebowy nie musi być jedyną muzyką, jaka towarzyszy zmarłemu w ostatniej drodze.

Skrzypce i trąbka

Organizacja pogrzebu nie jest niczym łatwym ani przyjemnym. Na szczęście na rynku funkcjonuj wiele profesjonalnych zakładów pogrzebowych, które zdejmują część przykrych obowiązków z barków rodziny. Wiele z nich współpracuje z muzykami, których można wynająć na ceremonię. Rodziny zmarłych najchętniej zatrudniają skrzypków i trębaczy. Instrumenty, na których grają, są małe, a dzięki temu mobilne. Muzyk może więc towarzyszyć żałobnikom nie tylko w kościele, sali przedpogrzebowej, ale również na cmentarzu. Oba instrumenty cechują się również specyficznym brzmieniem. Skrzypce i trąbka mogą wydawać przejmujące, wzruszające i dostojne dźwięki, gdy  znajdują się w rękach prawdziwego wirtuoza.

Inne instrumenty

Oczywiście nie ma nic nieprawidłowego w tym, by na pogrzeb zatrudnić muzyka grającego na innym instrumencie. Niektóre rodziny szukają kogoś, kto gra na gitarze. Jeszcze inne decydują się na zatrudnienie całej orkiestry. Instrument jest kwestią drugorzędną, najbardziej istotny jest repertuar, który muzyk zagra podczas ceremonii. Jak łatwo można się domyśleć, wskazana jest muzyka podniosła i skłaniająca do zadumy i refleksji. Jeśli zmarły przed śmiercią wyrazi wolę, że na swoim pogrzebie życzy sobie jakiś konkretny utwór, rodzina powinna ją uszanować. Czasami zamiast muzyki granej na żywo, rodziny decydują się na użycie odtwarzacza. Zawsze warto zapytać dany zakład pogrzebowy, czy może nam pomóc w przygotowaniu oprawy muzycznej ceremonii i ustalić z nim poszczególne jej etapy. Oczywiście nie ma problemu, by na ceremonii zagrał ktoś z rodziny zmarłego.

Skontaktuj się z nami 24h

tel. kom. +48 605 964 664
tel. 71 342 59 79

Strona główna O nas Kontakt

Nasze zakłady pogrzebowe:

WROCŁAW
ul. Traugutta 62
tel. kom. 509 948 134
tel. 71 342 59 79
OŁAWA
ul. Ks. Kutrowskiego 8
tel. 71 30 32 721
tel. kom. 605 964 664