kompleksowe usługi pogrzebowe wrocław
Mogą mieć Państwo pewność, że w Zakładzie Pogrzebowym Figiel „HELFA” zawsze przestrzegamy zasad prawidłowego postępowania ze Zmarłymi. Osoby Zmarłe przewożone są przez selektywnie dobrany i doświadczony personel, za pomocą karawanów posiadających pozytywną opinię Sanepidu i spełniających wszystkie warunki wymagane przez prawo. Przygotowaniem Osób Zmarłych do pochówku zajmuje się nasz wykwalifikowany personel w specjalistycznym pomieszczeniu. Nasz zakład pogrzebowy korzysta wyłącznie z profesjonalnych środków chemicznych do toalety pośmiertnej, dezynfekcji i mycia pomieszczeń, sprzętu pogrzebowego, samochodów oraz higieny pracowników.
Skontaktuj się z nami 24h: tel. kom. +48 605 964 664.

Ostatnią Drogę Twoich Najbliższych uczynimy Godną i pełną Dostojeństwa.
Nasze Usługi

Odpowiedni ubiór dla osoby zmarłej

zmarły

Śmierć bliskiej osoby jest dla jej rodziny wielką tragedią. Mimo całego bólu i żalu, rodzina musi zająć się zorganizowaniem pogrzebu. Na głowie ma wiele aspektów tego przedsięwzięcia i przeważnie korzysta z kompleksowych usług dobrego zakładu pogrzebowego. Jednak nawet przy wsparciu zakładu musi podjąć wiele decyzji dotyczących ostatniej drogi zmarłego. Jedną z nich jest to, w czym zostanie on pochowany.

Odzież zmarłego

Wiele rodzin decyduje się na dostarczenie do zakładu pogrzebowego odzieży należącej do zmarłego. Przyjmuje się, że zmarłych chowa się w klasycznym, eleganckim stroju. Panów – w garniturach, a panie – w garsonkach. Jednak wbrew pozorom nie muszą być one czarne. Ubiór musi być schludny i dostojny, w stonowanych kolorach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie pochowanie zmarłego w innym stroju, jeśli życzył sobie tego za życia. Pracowników służb czasami rodzina decyduje się pochować w mundurze, młode osoby często są składane do trumny w mniej zobowiązującym stroju niż garnitur.

Odzież zakupiona w zakładzie pogrzebowym

Każdy dobry zakład pogrzebowy ma swoim asortymencie szeroki wybór odzieży dla zmarłych. Jeśli rodzina z jakiegoś powodu nie chce sama dostarczyć ubrania, może wybrać coś ze strojów zakładu. Zakłady pogrzebowe oczywiście oferują ubrania w różnych rozmiarach. Zazwyczaj poza garsonkami, garniturami czy koszulami w ofercie można znaleźć też obuwie i bieliznę. Gdy bliscy nie wiedzą, w czym zmarły powinien być pochowany, często zdają się na opinię pracowników zakładu, którzy mają duże doświadczenie w tej kwestii i są w stanie doradzić odpowiedni strój na podstawie kilku opowieści o zmarłym. Wybór odzieży z oferty zakładu pogrzebowego często jest niezbędny. Zdarza się tak, gdy pogrzeb ma obyć się w krótkim czasie, a rodzina nie ma czasu na przeglądanie garderoby zmarłego i dowożenie ubrań do zakładu. Wybór ubrań z oferty zakładu jest też mniej bolesny dla rodziny niż przebywanie w domu zmarłego i kontakt z jego rzeczami osobistymi. Czasami bliscy są w stanie uporządkować je dopiero jakiś czas po pogodzeniu się ze stratą.

Skontaktuj się z nami 24h

tel. kom. +48 605 964 664
tel. 71 342 59 79

Strona główna O nas Kontakt

Nasze zakłady pogrzebowe:

WROCŁAW
ul. Traugutta 62
tel. kom. 509 948 134
tel. 71 342 59 79
OŁAWA
ul. Ks. Kutrowskiego 8
tel. 71 30 32 721
tel. kom. 605 964 664