kompleksowe usługi pogrzebowe wrocław
Mogą mieć Państwo pewność, że w Zakładzie Pogrzebowym Figiel „HELFA” zawsze przestrzegamy zasad prawidłowego postępowania ze Zmarłymi. Osoby Zmarłe przewożone są przez selektywnie dobrany i doświadczony personel, za pomocą karawanów posiadających pozytywną opinię Sanepidu i spełniających wszystkie warunki wymagane przez prawo. Przygotowaniem Osób Zmarłych do pochówku zajmuje się nasz wykwalifikowany personel w specjalistycznym pomieszczeniu. Nasz zakład pogrzebowy korzysta wyłącznie z profesjonalnych środków chemicznych do toalety pośmiertnej, dezynfekcji i mycia pomieszczeń, sprzętu pogrzebowego, samochodów oraz higieny pracowników.
Skontaktuj się z nami 24h: tel. kom. +48 605 964 664.

Ostatnią Drogę Twoich Najbliższych uczynimy Godną i pełną Dostojeństwa.
Nasze Usługi

Kremacja czy zwykły pochówek?

Urna kamienna

Kremacja jeszcze kilkanaście lat temu była w Polsce delikatnym tematem. Wiele osób uważało ją z sprzeczną z katolickimi wartościami, nawet Kościół jednorazowo potępił ten sposób pochówku. Nie podtrzymał jednak swojego stanowiska na dłużej i coraz więcej osób zaczęło kremować swoich bliskich. Chociaż pogrzeb bliskiej osoby wzbudza zawsze wiele emocji, kremacja jest często wybierana ze względów ekonomicznych. Jest po prostu tańsza, niż pochowanie ciała zmarłego w trumnie. Śmierci bliskiego i koszty pogrzebu są i tak dużym ciosem dla rodziny, dlatego więc coraz więcej osób stara się pożegnać ukochaną osobę godnie, lecz bez zbędnego w tej sytuacji przepychu.

Zwykły pochówek

Dlaczego właściwie zwykły pochówek jest droższy? Cena wynika z ilości pracy, jaką musi podjąć zakład pogrzebowy. Przede wszystkim zwykły pochówek wymaga zadbania o ciało bliskiego. Gdy zginał on w wypadku samochodowym, nie raz wręcz wymaga ono rekonstrukcji. Jeśli trumna z ciałem ma być wystawiona w kaplicy, zmarłemu trzeba wykonać pośmiertny makijaż. Każdorazowe przewożenie ciała wiąże się z wynajmem karawanu. Dodatkowo, trumnę z ciałem do samochodu i z samochodu ktoś musi przenieść, wiec konieczne jest opłacenie kolejnych usługodawców. Zwykły pochówek wymaga również zakupu trumny, a te potrafią osiągać naprawdę wysokie ceny. Kosztowne jest wystawienie zmarłemu pomnika na cmentarzu i samo miejsce cmentarne, które zamiast jednej trumny mogłoby pomieścić kilka urn. Urnę z prochami można na cmentarzy umieścić również w dedykowanych do tego celu kolumbariach.

Kremacja

Koszty kremacji przeważnie mieszczą się w kwocie zasiłku z ZUS. Czasami więc rodzina może nie mieć innego wyboru, jak tylko skremować bliską osobę. Ceny urn zaczynają się od kilkuset złotych. To, co przy tym sposobie pochówku pochłania największą cześć kosztów to sam proces kremacji w zakładzie pogrzebowym. Czasami kosztowny jest również transport zwłok, zwłaszcza z miejscowości, z których jest daleko do najbliższego zakładu z piecem krematoryjnym.

Skontaktuj się z nami 24h

tel. kom. +48 605 964 664
tel. 71 342 59 79

Strona główna O nas Kontakt

Nasze zakłady pogrzebowe:

WROCŁAW
ul. Traugutta 62
tel. kom. 509 948 134
tel. 71 342 59 79
OŁAWA
ul. Ks. Kutrowskiego 8
tel. 71 30 32 721
tel. kom. 605 964 664