kompleksowe usługi pogrzebowe wrocław
Mogą mieć Państwo pewność, że w Zakładzie Pogrzebowym Figiel „HELFA” zawsze przestrzegamy zasad prawidłowego postępowania ze Zmarłymi. Osoby Zmarłe przewożone są przez selektywnie dobrany i doświadczony personel, za pomocą karawanów posiadających pozytywną opinię Sanepidu i spełniających wszystkie warunki wymagane przez prawo. Przygotowaniem Osób Zmarłych do pochówku zajmuje się nasz wykwalifikowany personel w specjalistycznym pomieszczeniu. Nasz zakład pogrzebowy korzysta wyłącznie z profesjonalnych środków chemicznych do toalety pośmiertnej, dezynfekcji i mycia pomieszczeń, sprzętu pogrzebowego, samochodów oraz higieny pracowników.
Skontaktuj się z nami 24h: tel. kom. +48 605 964 664.

Ostatnią Drogę Twoich Najbliższych uczynimy Godną i pełną Dostojeństwa.
Nasze Usługi

Kiedy warto skorzystać z balsamacji zwłok?

kobieta w kostnicy

Wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy zakładu pogrzebowego zajmują się wykonaniem balsamacji zwłok. Zabieg ten ma za zadanie spowolnić proces rozkładu ciała. Przeczytaj, co to konkretnie oznacza i kiedy należy się na nią zdecydować.

Czym jest tanatopraksja?

Tanatopraksja pochodzi od greckiego słowa „Tanatos” (bóg śmierci) oraz łacińskiego „praxis” (praktyka) i oznacza balsamację zwłok. Jest zabiegiem mającym na celu czasową konserwację ciała.

Do naczyń krwionośnych osoby zmarłej wprowadzane są specjalne substancje. Dzięki temu możliwe jest pozbycie się bakterii i zahamowanie naturalnego procesu rozkładu ciała.

Technika ta była wykorzystywana w XIX wieku. Obecnie zyskuje stale rosnące zainteresowanie. Balsamacja zwłok wraz z zastosowaniem tanatokosmetyki (pośmiertnej toalety pozwalającej na uzyskanie jak najbardziej naturalnego wyglądu zmarłego) umożliwia wyeliminowanie oznak śmierci, a najbliższym osoby zmarłej spokojne, należyte ostatnie pożegnanie z nią.

Kiedy potrzebna może być balsamacja zwłok?

Zabieg tanatopraksji znajduje naprawdę szerokie spektrum zastosowań. Najczęściej wykonuje się go, gdy:

  • Śmierć nastąpiła wskutek wypadku, podczas którego zmarły doznał wielu urazów. Balsamacja pozwala nie tylko spowolnić proces rozkładu, ale także zrekonstruować pośmiertne zmiany,
  • Zwłoki są transportowane na dłuższe odległości,
  • Tuż po śmierci ciało nie zostało umieszczone w warunkach chłodniczych, w związku z czym niezbędne może okazać się wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu, plam opadowych czy oznak rozkładu,
  • Pogrzeb jest zaplanowany po dłuższym czasie od śmierci, a najbliżsi zmarłego, chcieliby go zobaczyć przed pochówkiem,
  • Ciało osoby zmarłej będzie wyeksponowane publicznie, ale w miejscu, gdzie to nastąpi, nie ma możliwości utrzymania niskiej temperatury.
Skontaktuj się z nami 24h

tel. kom. +48 605 964 664
tel. 71 342 59 79

Strona główna O nas Kontakt

Nasze zakłady pogrzebowe:

WROCŁAW
ul. Traugutta 62
tel. kom. 509 948 134
tel. 71 342 59 79
OŁAWA
ul. Ks. Kutrowskiego 8
tel. 71 30 32 721
tel. kom. 605 964 664