kompleksowe usługi pogrzebowe wrocław
Mogą mieć Państwo pewność, że w Zakładzie Pogrzebowym Figiel „HELFA” zawsze przestrzegamy zasad prawidłowego postępowania ze Zmarłymi. Osoby Zmarłe przewożone są przez selektywnie dobrany i doświadczony personel, za pomocą karawanów posiadających pozytywną opinię Sanepidu i spełniających wszystkie warunki wymagane przez prawo. Przygotowaniem Osób Zmarłych do pochówku zajmuje się nasz wykwalifikowany personel w specjalistycznym pomieszczeniu. Nasz zakład pogrzebowy korzysta wyłącznie z profesjonalnych środków chemicznych do toalety pośmiertnej, dezynfekcji i mycia pomieszczeń, sprzętu pogrzebowego, samochodów oraz higieny pracowników.
Skontaktuj się z nami 24h: tel. kom. +48 605 964 664.

Ostatnią Drogę Twoich Najbliższych uczynimy Godną i pełną Dostojeństwa.
Nasze Usługi

Jakie dokumenty są niezbędne w przypadku transportu zwłok zza granicy?

trumna w samochodzie pogrzebowym

Transport zwłok zza granicy jest dość skomplikowany i należy dopełnić kilku formalności, by uzyskać zgodę na przywiezienie ciała do Polski. O pozwolenie występuje najbliższa rodzina osoby zmarłego: współmałżonek, krewni: zstępni, wstępni, boczni oraz powinowaci. Warto wybrać taki zakład pogrzebowy, który pomaga w załatwieniu dokumentacji.

Jak przewieźć zwłoki zmarłego do Polski?

Jeśli osoba zmarła za granicą, a rodzina chce zorganizować pogrzeb i pochować ją na polskiej ziemi, trzeba znaleźć zakład pogrzebowy, który posiada pojazd, przystosowany do transportu zwłok. Ciało umieszczane jest w specjalnym wkładzie metalowym, a następnie w trumnie.  Nie ma możliwości, żeby przewieźć zmarłego zwykłym samochodem, bo grozi za to kara grzywny. Ryzyko jest nieopłacalne i też nielogiczne, ponieważ ciało zacznie się rozkładać i wydzielać fetor, jeśli nie będzie przechowywane w chłodni. Międzynarodowy transport zwłok oferuje Zakład Pogrzebowy Figiel „HELFA”, który kompleksowo zajmuje się pochówkami. Wystarczy się skontaktować z firmą, która działa całodobowo.

Jakie dokumenty są niezbędne w przypadku transportu zwłok zza granicy?

Transport zwłok z zagranicy wymaga dopełnienia formalności. Rodzina musi uzyskać pozwolenie na przywiezienie ciała do kraju. Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku do starosty powiatowego, któremu podlega cmentarz, na którym zmarły zostanie pochowany. Dokument jest niezbędny, a czas oczekiwania wynosi maksymalnie 3 dni. Następnie rodzina musi uzyskać zaświadczenie polskiego konsula, w kraju, w którym znajduje się ciało zmarłej osoby. Do wniosku należy dołączyć: akt zgonu, dokument potwierdzające, że śmierć nie nastąpiła z powodu choroby zakaźnej oraz zaświadczenie od firmy pogrzebowej, iż spełnia wszystkie normy przewozu zwłok. Jeśli śmierć nastąpiła w wyniku wypadku, samobójstwa czy zabójstwa, należy również wystąpić o zezwolenie na wywiezienie ciała do policji lub sądu.

Skontaktuj się z nami 24h

tel. kom. +48 605 964 664
tel. 71 342 59 79

Strona główna O nas Kontakt

Nasze zakłady pogrzebowe:

WROCŁAW
ul. Traugutta 62
tel. kom. 509 948 134
tel. 71 342 59 79
OŁAWA
ul. Ks. Kutrowskiego 8
tel. 71 30 32 721
tel. kom. 605 964 664