kompleksowe usługi pogrzebowe wrocław
Mogą mieć Państwo pewność, że w Zakładzie Pogrzebowym Figiel „HELFA” zawsze przestrzegamy zasad prawidłowego postępowania ze Zmarłymi. Osoby Zmarłe przewożone są przez selektywnie dobrany i doświadczony personel, za pomocą karawanów posiadających pozytywną opinię Sanepidu i spełniających wszystkie warunki wymagane przez prawo. Przygotowaniem Osób Zmarłych do pochówku zajmuje się nasz wykwalifikowany personel w specjalistycznym pomieszczeniu. Nasz zakład pogrzebowy korzysta wyłącznie z profesjonalnych środków chemicznych do toalety pośmiertnej, dezynfekcji i mycia pomieszczeń, sprzętu pogrzebowego, samochodów oraz higieny pracowników.
Skontaktuj się z nami 24h: tel. kom. +48 605 964 664.

Ostatnią Drogę Twoich Najbliższych uczynimy Godną i pełną Dostojeństwa.
Nasze Usługi

Kilka informacji o przewozie zmarłych

transport trumny

Transport zwłok jest bardzo delikatną kwestią i rzadko poruszanym zagadnieniem. Wiele osób nie szuka wiedzy na ten temat, dopóki sytuacja życiowa ich do tego nie zmusi. Warto wiedzieć, że przewóz zmarłych jest usługą oferowaną przez większość zakładów pogrzebowych. Najlepsze z nich oferują wręcz  transport międzynarodowy. Jeśli więc kiedykolwiek w życiu przyjdzie nam przygotować bliskiej osobie ostatnią podróż, warto wiedzieć o tej usłudze kilka faktów.

Śmierć w kraju

Sytuacja, gdy bliska osoba umiera w granicach Polski jest nieco łatwiejsza do opanowania dla zakładu pogrzebowego, chociaż nie mniej bolesna dla rodziny. Większość dobrych zakładów pogrzebowych oferuje całodobowy przewóz zmarłych. Gdy bliska osoba umiera w domu, rodzina może więc zadzwonić do zakładu, by po ciało zgłosili się pracownicy, którzy przechowają je w zakładzie pogrzebowym aż do dokonania kolejnych ustaleń związanych z pogrzebem i oczywiście samego pogrzebu. Zakłady pogrzebowe dysponują specjalnie przystosowanymi do transportu zwłok samochodami, które zapewnią zmarłemu godną podróż. Pracownicy zakładu są w stanie dzięki nim przewieźć ciało nie tylko z okolicy swojego zakładu, ale również z odległych zakątków Polski. Pracownicy zakładu zaniosą ciało do pojazdu, a podczas pogrzebu zniosą i ułożą trumnę w ziemi.

Śmierć za granicą

Jedną z kwestii o których rzadko się rozmawia jest też przypadek, gdy bliska osoba umiera za granicą. W tym wypadku najczęściej rodzina życzy sobie, aby ciało wróciło do Polski i aby w kraju odbył się pogrzeb. To również zadanie dla domu pogrzebowego. Najlepsze domy pogrzebowe oferują międzynarodowy transport zwłok, rodzina musi tylko odpowiednie dokumenty i pełnomocnictwa. Domy pogrzebowe doskonale znają przepisy obowiązujące w poszczególnych krajach i zatrudniają osoby dobrze władające językami obcymi jako kierowców, by zmarły jak najszybciej wrócił do Polski, a rodzina mogła go godnie pożegnać. Usługa jest realizowana kompleksowo, aby najbliżsi mogli skupić się na żałobie, a nie na formalnościach.

Skontaktuj się z nami 24h

tel. kom. +48 605 964 664
tel. 71 342 59 79

Strona główna O nas Kontakt

Nasze zakłady pogrzebowe:

WROCŁAW
ul. Traugutta 62
tel. kom. 509 948 134
tel. 71 342 59 79
OŁAWA
ul. Ks. Kutrowskiego 8
tel. 71 30 32 721
tel. kom. 605 964 664