kompleksowe usługi pogrzebowe wrocław
Mogą mieć Państwo pewność, że w Zakładzie Pogrzebowym Figiel „HELFA” zawsze przestrzegamy zasad prawidłowego postępowania ze Zmarłymi. Osoby Zmarłe przewożone są przez selektywnie dobrany i doświadczony personel, za pomocą karawanów posiadających pozytywną opinię Sanepidu i spełniających wszystkie warunki wymagane przez prawo. Przygotowaniem Osób Zmarłych do pochówku zajmuje się nasz wykwalifikowany personel w specjalistycznym pomieszczeniu. Nasz zakład pogrzebowy korzysta wyłącznie z profesjonalnych środków chemicznych do toalety pośmiertnej, dezynfekcji i mycia pomieszczeń, sprzętu pogrzebowego, samochodów oraz higieny pracowników.
Skontaktuj się z nami 24h: tel. kom. +48 605 964 664.

Ostatnią Drogę Twoich Najbliższych uczynimy Godną i pełną Dostojeństwa.
Nasze Usługi

Jakie decyzje musi podjąć rodzina po śmierci bliskiej osoby?

Jakie decyzje musi podjąć rodzina po śmierci bliskiej osoby?

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze ogromnym szokiem dla rodziny. W żałobie i smutku musi ona jednak zająć się organizacją pogrzebu, co często zleca zakładowi pogrzebowemu. Wiele z nich świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe i zawraca głowę rodzinie tylko wtedy, gdy rzeczywiście musi mieć jej akceptację na kluczowe decyzje. Warto wiedzieć, czego zakład pogrzebowy może od nas oczekiwać, jeśli staniemy w tej przykrej sytuacji.

Kremacja czy tradycyjny pochówek

Przede wszystkim rodzina musi określić to, w jaki sposób zmarły będzie pochowany. Kremacja jest coraz bardziej popularna, przede wszystkim ze względu na to, że jest o wiele ekonomiczniejsza. Na ten sposób pochówku wystarcza zasiłek, który rodzina otrzymuje z ZUS. Tradycyjny pochówek jest droższy. Wymaga odpowiedniego przygotowania ciała zmarłego, zakupu trumny, wynajęcia karawanu i obsługi do noszenia trumny.

Ubranie dla zmarłego

Rodzina musi zadeklarować firmie pogrzebowej, czy dostarczy ubranie dla zmarłego, czy pracownicy muszą znaleźć cos sami (przeważnie w ofercie domów pogrzebowych ubrania dla zmarłych są dostępne na miejscu). Zazwyczaj zakład prosi o wybór czegoś z jego katalogu.

Wybór trumny lub urny

Niezależnie od tego, jaki sposób pochówku wybierze rodzina zmarłego, będzie musiała kupić trumnę lub urnę. Można wybrać coś z oferty zakładu pogrzebowego, jednak niektórzy decydują się na zakup urny wykonanej na specjalne zamówienie. W zależności od wyboru, zakład pogrzebowy albo finalizuje zakup, pomaga w pośrednictwie lub na życzenie rodziny zostawia go w jej rękach.

Formalności

Większość formalności w urzędach, ZUS i US załatwia za rodzinę dom pogrzebowy. Jednak zdarza się, że występują komplikacje np. na wskutek nieaktualnych dokumentów i ktoś z rodziny będzie proszony aby podjechać do urzędu z pracownikiem zakładu.

Uroczystości pogrzebowe

Zakład pogrzebowy będzie również prosił nas o określenie, jak mają wyglądać uroczystości pogrzebowe. Jeśli podczas kremacji rodzina będzie chciała spotkać się w sali przedpogrzebowej i powspominać zmarłego, zakład taką salę udostępni. Czasami wspominkom towarzyszy pokaz zdjęć, warto więc zapytać, czy dany zakład dysponuje rzutnikiem.

Skontaktuj się z nami 24h

tel. kom. +48 605 964 664
tel. 71 342 59 79

Strona główna O nas Kontakt

Nasze zakłady pogrzebowe:

WROCŁAW
ul. Traugutta 62
tel. kom. 509 948 134
tel. 71 342 59 79
OŁAWA
ul. Ks. Kutrowskiego 8
tel. 71 30 32 721
tel. kom. 605 964 664