kompleksowe usługi pogrzebowe wrocław
Mogą mieć Państwo pewność, że w Zakładzie Pogrzebowym Figiel „HELFA” zawsze przestrzegamy zasad prawidłowego postępowania ze Zmarłymi. Osoby Zmarłe przewożone są przez selektywnie dobrany i doświadczony personel, za pomocą karawanów posiadających pozytywną opinię Sanepidu i spełniających wszystkie warunki wymagane przez prawo. Przygotowaniem Osób Zmarłych do pochówku zajmuje się nasz wykwalifikowany personel w specjalistycznym pomieszczeniu. Nasz zakład pogrzebowy korzysta wyłącznie z profesjonalnych środków chemicznych do toalety pośmiertnej, dezynfekcji i mycia pomieszczeń, sprzętu pogrzebowego, samochodów oraz higieny pracowników.
Skontaktuj się z nami 24h: tel. kom. +48 605 964 664.

Ostatnią Drogę Twoich Najbliższych uczynimy Godną i pełną Dostojeństwa.
Nasze Usługi

W czym może pomóc zakład pogrzebowy?

zaklady pogrzebowe

Gdy jakąś rodzinę spotyka tragedia i odchodzi ktoś bliski, nikt nie ma wtedy głowy do załatwiania formalności i organizacji pogrzebu. Dlatego najczęściej kompleksową obsługę pogrzebu zleca się profesjonalnym zakładom pogrzebowym, które są często przy rodzinie już od pierwszych, smutnych chwil.

Pomoc całodobowa

Zakłady pogrzebowe to firmy, które muszą być gotowe świadczyć swoje usługi w każdej chwili. Duża większość z nich oferuje całodobowy przewóz zmarłych, dlatego też rodziny nawiązują współpracę z nimi w krótkim czasie po śmierci bliskiego. Od tej pory zakład pogrzebowy jest wsparciem rodziny i prowadzi ją przez kolejne etapy organizacji pogrzebu, w miarę możliwości odciążając ją z obowiązków. Pracownicy domu pogrzebowego zajmują się ciałem, przygotowując je do pogrzebu. Jeśli jest to potrzebne, rekonstruują ciało do wystawienia go w kaplicy, robią też pośmiertny makijaż. Dom pogrzebowy może zająć się też strojem dla zmarłego, jeśli rodzina nie chce z jakiegoś powodu dostarczyć jego osobistych rzeczy. Jeśli ciało ma być skremowane, zakład ustali termin ceremonii kremacji i zadba o jej organizację. Rodzina może też prosić o pomoc przy zleceniu nekrologów do prasy lub przygotowaniu klepsydr, które będzie chciała powiesić w miejscach, które zmarły często odwiedzał. W zakładzie można też wybrać trumnę lub urnę, a także zamówić wieńce. Dom pogrzebowy zajmie się przewozem trumny na cmentarz, a jeśli będzie taka potrzeba, to również rodziny i gości. Jednak przede wszystkim pomoże żałobnikom przebrnąć przez formalności w US i ZUS.

Niestandardowe usługi

Domy pogrzebowe świadczą również inne usługi. Niektóre rodziny z różnych przyczyn zmuszone są do ekshumacji zwłok. Również w tym wypadku formalności i samą usługę może wykonać dom pogrzebowy. Czasami rodziny decydują się na pogłębienie grobu rodzinnego, gdyż bliscy chcą spoczywać obok siebie. W tym wypadku także najprościej jest poprosić o pomoc profesjonalny zakład funeralny. Ciekawostką jest, że niektóre domy pogrzebowe zgadzają się na rozłożenie płatności za usługi na raty, rodzina więc nie musi martwić się o nagłe obciążenie domowego budżetu.

Skontaktuj się z nami 24h

tel. kom. +48 605 964 664
tel. 71 342 59 79

Strona główna O nas Kontakt

Nasze zakłady pogrzebowe:

WROCŁAW
ul. Traugutta 62
tel. kom. 509 948 134
tel. 71 342 59 79
OŁAWA
ul. Ks. Kutrowskiego 8
tel. 71 30 32 721
tel. kom. 605 964 664